Több kötvény ma járna le a Quaestornál
2015 márc 18th | Írta: kockazatnelkul | Tartalom témája: Csak rövidenElvileg mától követelhetnének készpénzt a QFD150318, QFF150318A12 kötvények tulajdonosai, viszont a számlákon lenullázódott a kötvényérték (ami eddig legalább a követelést mutatta). A nevezett sorozatszámú kötvények kibocsátási darabszámáról nincs infó. Hogy is lenne, viszont ez nagy hiba.
Kifejezetten csalódott vagyok, hogy egy cégcsoportnak így lesz vége, pedig voltak jó kezdeményezések (mint pl. a foglalkoztatói nyugdíj), egyáltalán nem úgy tűnik, hogy a tulajdonosok rövid távra terveztek. Könnyen lehet, hogy éppen a sokféleség, a merőben eltérő üzletágak egymásba fonódó finanszírozási szálaiba gabalyodott bele a vezetőség. Sokszor jobb egy dolgot csinálni de azt tisztességesen és profin.
Persze a cégcsoport egyes cégeit egyenlőre nem kell temetni, de a Quaestor mint brand megbukott. De még bármi megtörténhet, és szurkolok a Quaestor ügyfeleknek…
Egy kis utánajárással meg lehet nézni, hogy ezekből a kötvényekből mennyit bocsátottak ki. A KELER honlapján van egy ISIN kereső, ha ebbe beleírjuk a kötvény ISIN azonosítóját kapunk egy táblázatot, melyben szerepel a keresett adat. A QFD150318 esetében az ISIN HU0000353990, az összes kibocsátott értékre 5 milliárdot (egy kötvény névértéke 10ezer Ft, tehát 500ezer a db) dob ki a KELER honlap. Ennyi lett megkeletkeztetve a KELER-nél. Azt kéne már csak megnézni, hogy ebből a papírból a Quaestor mennyit tart nyilván az ügyfeleknek. De ezt már tényleg csak ők, illetve a felügyeleti biztos tudhatja.
Köszönöm a kiegészítést, a valós darabszámra gondoltam…
nem nullázódott le, de persze a követelés sem teljesült
Igen, a QFD valóban még értéket mutat, de a QFF már érték nélküli. Mindennek valószínűleg semmi jelentősége nincs, mivel a csődeljárás dátuma utánra esik a követelés teljesítése.
Túl sok jelentősége valóban nincs, hiszen mindennek van nyoma máshol is, az értéke meg egy másik kérdés. De a csődeljárás után nem stadionköveket szeretnék látni…
Közben kiderült, hogy Március 18.-án, a lejáratkor mégsem volt csőd, tehát ez már jogilag nem kötvény, hanem számlapénz, ha jól gondolom! Meg tudná ezt erősíteni egy ügyvéd pl?
Bár én nem vagyok ügyvéd, közel “helyesnek vélem” a válaszom: egy kötvény követelés lejáratkor (vagy a kibocsátó felszámolásakor) válik esedékessé, viszont ez nem azt jelenti, hogy ebből pénz is van. Csak annyi változik, hogy a kötvényes felszólíthatja fizetésre a kibocsátót, ha az ennek nem tesz eleget, felszámolási eljárás indítható ellene.